Павло Жебрівський: Єднаймося і борімося!

Павло Жебрівський: Єднаймося і борімося!

Цікавий факт про проголошення Акту Злуки. Майже століття тому, 22 січня 1919 року на Софійській площі у Києві було проголошено про об’єднання Української Народної Республіки із Західно-Українською Народною Республікою в єдину Соборну Державу. А днем пізніше, українська конституанта, Трудовий Конгрес України, затвердив ухвалу про об’єднання УНР і ЗУНР в єдину державу. Так ось, на Трудовому Конгресі Акт Злуки виголошували: від ЗУНР Лев Бачинський, а від УНР – Сергій Бачинський. Лев Бачинський – уродженець Станіславівщини, теперішня Івано-Франківська область. Сергій Бачинський – уродженець Катеринославської губернії, до якої входила більша частина нинішньої Донеччини. Два представники давнього українського боярського роду, розділеного кордонами імперій, чітко символізували соборність двох частин України. Три століття, роз’єднані імперіями українці плекали надію на воз’єднання. Три століття! Всупереч неймовірним старанням Російської та Австрійської імперій, Речі Посполитої вибити із українців найменше бажання мати свою державу, українці на початку ХХ століття таки відновили її. Всупереч усім тим адмінресурсам, ідеологіям, «охранкам», русифікаціям та полонізаціям. І одним із перших кроків пробудженого народу було об’єднання усіх українських земель в єдину українську соборну державу.
15895117_1175141199273968_5357797278183634117_nСьогодні наша прекрасна, волелюбна Донеччина брутально розділена агресором на дві частини. Але ми усі працюємо на здійснення нашого непереборного бажання відновити цілісність та єдність Донеччини у складі єдиної, сильної та заможної України. І ми це зробимо!
Пам’ятаймо про це. Не даймо себе звести на манівці облудним кликушам «руского міра» та внутрішнім адептам «малоросійства». Щоб потім, через 100 років нашим внукам знову не довелось дорогою ціною відвойовувати втрачене.
Єднаймося і борімося! І вже скоро той час, коли ми святкуватимемо День Соборності на площах звільнених Донецька, Амвросіївки, Сніжного, Новоазовська та інших міст прекрасної Донеччини!

Павло Жебрівський

Голова Донецької ВЦА

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s