Життя фронтового музею: ДОКМ

Це єдиний обласний музей, який працює просто на лінії фронту. Донецький обласний краєзнавчий музей. Головний офіс залишився в окупованому Донецьку, як і більша частина колекцій.

Більше двох років колектив трьох сільських філій, що залишились на підконтрольній Україні території, не отримували заробітню плату – бюрократичні перепони… Нарешті, завдяки начальнику Управління культури та туризму Донецької ОДА Аліні Певній, всі проблеми з перереєстрацією вирішено! Створено офіс в Краматорську, поповнено штат науковців. Музей працює!

– Працювати ці роки було дуже складно  –  приміщення музею за борги були відключені від електропостачання.  Ще у 2014 році були придбані для опалення піч «буржуйка», труби, які змонтовали в одній  кімнаті, де співробітники музею мали  можливість обігрітися впродовж робочого дня. – розповідає Світлана Глушко, генеральний директор ДОКМ, – Гостро постало питання про збереження фондів від вологості – для цього на пічі нагрівали  цеглини і по черзі розкладаються на підставки в різних  кімнатах експозиції. Також у всіх кімнатах експозиції розкладали  вапно в ємкостях для зменшення вологості повітря.  Працівники музею влітку заготовляли дрова для опалення, всі стики в будівлі музею проклеювали, з  метою зменшення втрат тепла, але  за відсутності опалення всієї будівлі це не вирішило проблему – стіни промерзають насамперед на аварійних ділянках  і температура в кімнатах знижується до мінусових температур у  холодну пору року. Не зважаючи на проблеми, на безгрошів’я, ми продовжували працювати.

emblema1

В 2016 році  у філіалах працювало  5 постійно діючі виставки. Впродовж року було відкрито 2 виставки, проведено  64 екскурсії та  10 заходів.  Минулого  року музей   відвідали  понад чотири з половинною тисячі відвідувачів.  Ми  показували наші музеї і воїнам АТО, школярам, гостям Донеччини та волонтерам. Ми проводили дитячі концерти,  свята, тематичні екскурсії.  На сьогодні в музейному фонді зберігається  понад 5000 експонатів. І тепер , коли закінчилась  переєстрація музею, ми починаємо повноц

За кілька останніх місяців Донецький обласний краєзнавчий музей провів величезну роботу: підготовлений  та затверджений  новий   штатний  розпис музею, провів  всі необхідні розрахунки, щодо заборгованості заробітної плати, підготував план роботи на  2017 рік, відбулося поповнення музейного штату, проведена  робота по формуванню штатного складу науково-методичного сектору охорони пам’яток археології, історії та культури. А головне –  відкритий головний офіс у Краматорську. Створено сайт музею і філії.

Три відділи музею працюють: «Великоанадольський музей лісу» в смт. Графське  Волноваського району, «Музей С.С. Прокоф’єва» в с. Соснівці Покровського району та «Меморіальний музей–садиба В.І.Немировича-Данченка» в с.Нескучне Великоновосілківського району.

Туристів не запрошують – небезпечно…

Олена Тернавець, студентка університету “Україна”

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s