Анатолій Матвійчук: Для мене знайомство з мовами є захоплива річ!

До влади в державі повинні прийти патріоти!

Чомусь вразила фраза керівника нашої журналістської практики, редактора часопису “Музеї України” Віктора Тригуба: “Варто робити все, аби до влади в Україні прийшли освічені, свідомі патріоти України! Що чогось досягли у житті, мають управлінський досвід. Відповідно, зможуть здійснити осмислені реформи і реально змінити життя на краще!”.

На моє питання, кого він бачить на чолі хоча б Мінкульту, редактор без вагань відповів: Анатолія Матвійчука!

Що змусило мене, в рамках виробничої журналістської практики, дослідити діяльність Анатолія Матвійчука за відкритими джерелами.

Співак, поет, композитор, журналіст, музичний аналітик, педагог (Кандидат історичних наук), Лауреат Національної премії імені І. Франка, літературних Премій імені Андрія Малишка, Олександра Олеся, Дмитра Луценка. Лауреат літературного конкурсу «Коронація Слова» (Перше місце), Народний артист України.

Пісні та вірші Анатолія Матвійчука надзвичайно різноманітні за стилем і тематикою: вони торкаються вічних тем буття: пошуку сенсу існування людини в світі, людських стосунків, любові, дружби, вірності, патріотизму. Ним написано чимало ліричних та філософських балад, а також веселих і запальних творів, які стали майже народними.

Вразив пост у соціальній мережі.

-Намагаюся зрозуміти позицію тих, хто, живучи в Україні, не хоче оволодівати українською мовою. І прихожу до висновку – тут лише два варіанти: це якесь мозкове порушення або відверто вороже ставлення до культури і мови народу. Але ж це нонсенс! – написав Анатолій Матвійчук в ФБ.
Чому, приміром, їдучи на ДВА дні до Польщі, я радо відкриваю словник і починаю вчити мову сусіда? Бо я хочу орієнтуватися в незнайомому мовному середовищі! А ще тому, що я поважаю сусідній народ і хочу, аби він відчув до мене прихильність і симпатію. Вивчивши основні слова і прослухавши пару телепрограм польською, спіймав себе на думці, що готовий до спілкування.
315939_275819335770318_396445787_nНе знаю, як для інших, але для мене знайомство з мовами є захоплива річ, особливо, якщо вона ще й продиктована певною доцільністю.
Взагалі, вважаю, що сучасна людина, яка в анкеті пише, що володіє лише однією мовою, має викликати підозру.
Це говорить або про крайній снобізм, або про нерозвиненість, або, не дай Боже, про мовну імбецилію.

З цими словами митця не можна не погодитися!

Спеціально, для тих, хто не знає, даю розлогу цитату про митця з Вікіпедії:

Анатолій Миколайович Матвійчук народився 29 вересня 1958 року в місті Києві.

У період 198086 років навчався у КДУ імені Т. Г. Шевченка на факультеті журналістики.

Потім А. Матвійчук працював за отриманим фахом у низці видань («Молодь України», журнал «Музика»), а також в тележурналістиці (багаторічний ведучий та автор сценарію програм каналу УТ-1 «Музичний відеомлин», «Музичний телеярмарок», «Фант-лото „Надія“»), був ведучим на каналі «М2» Часто виступав ведучим концертів та музичних фестивалів. Ведучий та автор сценарію фестивалів «Слов’янський базарчик», «Сузір’я-Артек», «Галицький шлягер».

Від 1988 року Анатолій Матвійчук — член Спілки журналістів України.

Писав сценарії концертів і телепрограм, вірші і поетичні тексти для багатьох виконавців, популярних у всьому пострадянському просторі, — Софії Ротару, Валерія Леонтьева, Лариси Доліної та багатьох інших.

Починаючи від 1988 року, Анатолій Матвійчук, почав працювати і як композитор та співак. Створював пісні для Назарія Яремчука, Оксани Білозір, Таїсії Повалій, Ірини Білик, Віталія та Світлани Білоножко, Алли Кудлай та багатьох інших. Всього написано понад 500 пісень, що виконувалися на професійній сцені. Серед них чимало таких, що відзначалися як найкращі пісні року.[1].

Анатолій Матвійчук — творець 9 авторських компакт-дисків («Два птахи», «Полустанок любові», «Король Шапіто», «Зачарована краса», «Ключі від Раю», «Жажда», «Моя Зоря», «Сповідь», «Дорога до себе») та 6 поетичних книжок («Вірші», 1996; «Ноїв Ковчег», 1998; «Предтеча», 2003; «Сповідь», 2007; «Зерна» 2012; «На варті» 2015), автор поетичних і публіцистичних публікацій в газетній та журнальній періодиці та в інтернет-виданнях.

На рахунку виконавця — чотири великі сольні бенефіси «Полустанок Любові» в НП «Україна» (1996, 2000, 2004, 2007). Співак побував з гастрольними турами і окремими концертними виступами в багатьох містах і селах України, а також у США, Канаді, Росії, Словаччині, Болгарії, Італії, Австрії, Ізраїлі тощо. Створив кілька пісень-гімнів — «Гімн Журналістів», «Южмаш», Гімн вболівальників ФК «Динамо», гімн УМАКО «Сузір’я».

Анатолій Матвійчук брав участь у низці музичних і пісенних конкурсів як член журі («Слов’янський базар», «Веселад», «Крок до зірок» тощо), є членом Правління Українського молодіжного аерокосмічного об’єднання (УМАКО) «Сузір’я».

Анатолій Миколайович здійснює також наукову і викладацьку діяльність — 2005 року закінчив аспірантуру і захистив кандидатську дисертацію на тему «Історична еволюція поетики української пісні», на кафедрі шоу-бізнесу КНУКіМ викладає низку спецкурсів і дисциплін, пов”язаних із журналістикою і шоу-бізнесом.

1996 року Анатолій Матвійчук отримав звання Заслуженого артиста України, у 2000 році — звання Народного артиста України. Лауреат Національної премії імені І.Франка. Лауреат літературних премій імені А.Малишка, О.Олеся, Д.Луценка.

З 2015 року — Член Національної Спілки Письменників України.

-Продовжуючи мовну тему, зауважу: прийняти Мовний Закон – це лише початок. Український інформаційний простір треба наповнити різноманітним контентом. Поки що ж – українське кіно,український гумор (не плутати з кварталом і дизель-шоу), публіцистика, філософія, музика, пісня, поезія – усе це поза контекстом. Треба зруйнувати цю греблю! – заявив Анатолій Матвійчук.

Змушений повністю погодитися з Віктором Тригубом – таких людей як Анатолій Матвійчук варто обирати до Верховної Ради, Київради, призначати на міністерські посади…

А нині можна просто насолодитися піснями Анатолія Матвійчука!

Микола Слісарчук, студент університету “Україна”

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s